A Lila Akác Vendégház az Aggtelektől 15 km távolságra fekvő Perkupa községben, az Aggteleki Nemzeti Park közvetlen szomszédságában található.
Vendégházunkban egyidejűleg összesen 10 fő részére tudunk szállást biztosítani falusi turizmus keretében az ide látogatóknak.
Az udvaron zárt parkoló, valamint bográcsban főzéséhez és szalonnasütéshez tűzrakó hely, medence áll vendégeink rendelkezésére.
A szálláshely NTAK regisztrációs adatai
Regisztrációs szám: MA19016618
Besorolás: magánszálláshely
Elhelyezés
A vendégház összesen három szobával rendelkezik, egyidejűleg 10 fő elhelyezésére van lehetőség.
Az egyik szoba egy teljesen különálló, külön bejáratú lakrészben található, ahol zuhanyzó, WC, felszerelt konyha (gáztűzhely, mikró, hűtőszekrény), étkező helyiség áll a vendégek rendelkezésére. Itt négy fő szállásolható el, plusz egy pótágy elhelyezésére van lehetőség.
Ezen kívül rendelkezünk még egy három- és egy kétágyas szobával, ahol fürdőszoba, konyhahasználat biztosított a vendégek számára.
Ellátás
Igény esetén félpanziós ellátást (reggeli + meleg vacsora) biztosítunk vendégeink számára.
Szolgáltatások
Felszerelt konyha, fürdőszobás vagy zuhanyozós szobák, grillezőhely, horgászat, lovaglás, lovaskocsikázás, nemdohányzó szobák, saját kert, számítógép hozzáférés, TV a szobában, zárt parkoló, SZÉP kártya elfogadás.
Megközelíthetőség
Perkupa, a 27-es sz. főközlekedési úton érhető el. Szalonnáról az Aggteleki-karszt felé haladva érünk a 960 lakosú, festői szépségű faluba.
Perkupának van vasúti megállóhelye - a Galyaság települései megközelíthetők a Miskolc-Tornanádaska vasútvonalról.
Térkép
A környék látnivalói
Perkupa középkori település, a község neve az árok jelentésű, szláv eredetű, Priekopa helynévből keletkezett. Néprajzi, építészeti vonatkozásban érdekesek a Varbóc felé vezető út mentén, a református templom mögött a falu kis patakja felett átívelő kőhidak. Figyelmet érdemelnek a régi parasztházak is, melyekből sajnos egyre kevesebbet lehet látni.
Perkupa lakosságából a múlt században sokan vállaltak munkát nagyobb építkezéseken. Dolgoztak kúriák, templomok, kastélyok javításán és építkezésein. Így megismerték a korabeli stílusok díszítőelemeit, és ezeket lakóházaikon is alkalmazták. Ezért fedezhetjük fel a falu régi parasztházain a barokk, copf, klasszicista, eklektikus elemeket, szépen összeegyeztetve a népi építészet díszítőformáival: virágok, tulipánok, szőlőfürt és szív alkalmazásával.
A község református temploma 1800-ban, barokk stílusban, három-boltszakaszos hajóval és egyenes záródású szentéllyel épült. Homlokzata előtti hegyes-sisakos tornyát 1837-ben építették. A vasútállomás közelében álló katolikus templom 1805-ben épült, benne 18. századi Madonna-szobor áll. Érdemes végigsétálni a református és katolikus templomot összekötő Petőfi Sándor utcán, ahol a legtöbb védett ház található.
A község közelében működött hazánk első gipszbányája. A gipsszel együtt bányászott anhidritet az alföldi szikes talajok javítására használták. A bányát néhány évvel ezelőtt bezárták.